Alman Hükümeti Deutsche’nin 18 Bin Kişiyi İşten Çıkarma Kararına Göz Yumacak

1
1301
Deutsche Bank
Deutsche Bank

     Piyasadaki kaynaklar Almanya Başbakanı Angela Merkel yönetimindeki hükümetin, Deutsche Bank ın yeniden yapılanma planı çerçevesinde 18 bin kişiyi işten çıkarmasını uygulanması gereken önemli bir adım olarak gördüğünü açıkladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in hükümetinin Deutsche Bank ‘ın istihdam gücünün beşte birini işten çıkarma kararına onay vereceği belirtildi.

Deutsche Bank Pazar günü yapmış olduğu açıklamada Frankfurt merkezli bankanın yeniden yapılanma kapsamında hisse senedi piyasasından ayrılacağı ve 2022 yılı için çalışan sayısını 74 bin olarak hedefledikleri ifade edilmişti.

İsminin açıklanmasını istemeyen konu hakkında doğrudan bilgiye sahip olan bir kaynak tarafından Bloomberg International’a sunulan bilgilere göre Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing’in revizyon planı Berlin tarafından önemli bir adım olarak görülüyor.

Sewing’in planı dahilinde 18 bin kişinin işten çıkarılacak olmasına karşın normal şartlarda siyasiler için tehlikeli bir işaret olarak algılanmasına rağmen bankanın adımı karlılığı artırmak için zaruri bir adım olarak görülmekte.

Kaynaklara göre bankanın yatırım bankacılığı birimini kısarak Almanya’daki işlerine odaklanma planı da hükümet tarafından oldukça olumlu karşılanmakta.

1 YORUM

  1. I don’t typically comment on posts, but as a long time reader I thought I’d drop in and wish you all the best during these troubling times.

    From all of us at Royal CBD, I hope you stay well with the COVID19 pandemic progressing at an alarming rate.

    Justin Hamilton
    Royal CBD

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here