Dünyanın En Ünlü Markalarından Biri Olan Rolls Royce 9 Bin Çalışanı İle Yollarını Ayırıyor

0
538
RR
RR

Dünyanın en ünlü uçak motoru üreticisi olan Rolls Royce firması bünyesindeki 52 bin çalışanının 9 binini işten çıkarmaya hazırlanıyor. Rolls Royce CEO’su Warren East, “Bir operasyonu belirli seviyenin altına indirdiğinde, artık ekonomik olmayan bir duruma gelir, o nedenle fabrika da kapatabiliriz” diye konuştu.

Corona virüsü bütün dünya’da olduğu gibi havacılık sektöründe de yıllar boyunca sıkıntı yaratabilecek bir zarara yol açtı. Financial Times’ta yer alan habere göre tasarlamış olduğu lüks otomobilleriyle bilinen aynı zamanda da uçak motoru üreticisi de olan Rolls Royce 9 bin kişiyi işten çıkaracak.

CEO Warren East, bazı fabrikaları kapatabilecekleri bilgisini kamuoyuna sundu. Warren East, bir haber kanalına vermiş olduğu bir röportajda , işten çıkarmaların fabrikaların kapanmasına yol açıp açmayacağı sorusuna, “Bir operasyonu belirli seviyenin altına indirdiğinde, artık ekonomik olmayan bir duruma gelir, o nedenle fabrika kapatmalar mümkün” yanıtını verdi.

Ancak East, “Sendikalar ile danışmalarda bulunmazı gerekli, özellikle işten çıkarmaların nerelerde yapılacağı konusunda” ifadelerini de kullandı.