Aselsan Aylık Tahsilatı Duyurdu!

0
333
aselsan
aselsan

Savunma sanayinin en önemli yapılarından bir tanesi olan Aselsan, Temmuz ayına ilişkin tahsilatlarını kamuoyuna duyurdu. Öncü firma Temmuz ayında 690 milyon lirayı bütçesine katarken bu rakam 2019 yılının ilk 6 aylık toplam ortalamasının üzerinde bir rakam oldu.

Savunma sanayinin öncü firması Aselsan, yaptığı açıklamada ”2019 yılında gerek yeni ihracat pazarları gerekse mevcut ihracatı derinleştirme çalışmaları yürütülmeye devam ediliyor ve Türk ordusu ile yurt içindeki diğer müşterilerin talep ve ihtiyaçlarını teslimat takvimine göre gerçekleştiriliyor.” şeklinde konuştu.

Aselsan’ın KAP’a Yaptığı Açıklama Şu Şekilde;

”Şirketimizin 6 aylık finansal tablolarına ilişkin hesap döneminin bitiş tarihi olan 30.06.2019 tarihinden 01.08.2019 tarihine kadar yapılan tahsilatlara ilişkin açıklamadır.

2019 yılı boyunca gerek yeni ihracat pazarlarına açılmaya gerekse ihracat pazarlarındaki mevcut varlığımızı derinleştirmeye yönelik özenli çalışmalar yürütülmüş, yurt içi pazarda ise kuruluşumuzdan bugüne olduğu gibi, ordumuzun ve diğer yurt içi müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sürdürmekte olduğumuz yoğun teslimat takvimine başarıyla uyulmuştur.

Bu çalışmalar neticesinde, Şirketimizin Temmuz ayında yaptığı tahsilat tutarı 690 Milyon TL’yi (122 Milyon ABD Doları) geçerek, 2019 yılı ilk 6 aylık ortalamasının oldukça üzerinde gerçekleşmiştir.”