Newyork Borsasında büyük hamle yapan hisse senetleri

0
461
New york Borsası
New york Borsası

Gün ortasında manşet yapan şirketleri inceleyin:

Habirton:

Petrol sahası hizmetleri şirketi Halliburton’un hissesi, açılış zilinden önceki üç aylık kazancını açıkladıktan sonra % 6,6 arttı. Şirket, üç ayda bir ayarlanan 35 sentlik kar payını düzeltmiş, şirketin uluslararası büyümeye devam etmesi ve Kuzey Amerika’daki maliyetleri düşürmesiyle 5 sentlik hisse tahmininde bulunmuş.

Apple:

Apple hisse senetleri % 1.7 artarak fiyat hedefini 231 $ ‘dan 247 $’ a yükselttikten sonra yatırım uzmanlarından “kazanca yönelik olumlu bir kurulum” ve “kazancı artan birden fazla katalizörün yıl sonuna kadar en iyi seçimi haline geldi” gibi olumlu yorumlar aldı. Teknoloji devi önümüzdeki hafta üç aylık kazancını açıklayacak.

Stitch Fix:

Çevrimiçi kişisel tasarım şirketinin hisseleri Stifel’deki analistler, bekletilecekleri hisse senetlerini yükselttikten sonra %1 arttı. Analistler, müşteri büyümesini, daha güçlü kişiselleştirmeyi ve 2.7 milyar dolarlık şirket için yükseltilmiş görünümlerinde bireysel ürün sunumu gibi yeni özellikleri belirtti.

Boeing:

Uçak üreticisinin hissesi, Fitch Ratings’in 737 Max üreticisi için olumsuz bir görünüm yayınlamasından sonra% 1,2 oranında geriledi. Fitch, iki ölümcül kazaya karışan 737 Max’in topraklanması nedeniyle şirketin borcunun yıl sonuna kadar 10 milyar dolar artarak 24 milyar doların üzerine çıkabileceği konusunda uyardı.

DaVita:

DaVita, diyaliz hizmetleri şirketi, analistlerin “kalsimetrikten gelen kar beklentisi” ilavesiyle analistlerin beklentilerini karşılayan ikinci çeyrek rehberliğini yayınlamasının ardından% 5,3 arttı. Şirket, 2019 yılının ikinci çeyreğine ilişkin işletme gelirinin, FactSet tarafından sağlanan 400 milyon dolar civarında tahminlerin üzerinde, 460 milyon dolar ile 465 milyon dolar arasında olacağını beklediğini belirtti.

Lennox: 

Klima üreticisi, rehberini kestikten ve Wall Street’in ikinci çeyreğe ilişkin kazanım tahminlerini kaçırdıktan sonra daha düşük sıcaklıklar göstererek Lennox% 4,7 değer kaybetti. FactSet’e göre, şirket hisse başına kazanç başına 3,74 $, tahminen 4,12 $ altında bir değer gördü. Lennox ayrıca, devam eden faaliyetlerden hisse başına kazançları 2019’da beklenenden düşük olacak şekilde 11.30 $ ile 11.90 $ arasında ayarladı.

Micron Technology, Applied Materials ve Lam Research:

Her bir yonga stoğu, Goldman Sachs’ın üç yarı iletken şirketi nötr reytinglerden satın almak için yükselttikten sonra Pazartesi günü% 3,5’ten fazla arttı. “Conviction Buy” listesine eklenen Applied Materials% 4.89’luk bir kazanç elde etti. Goldman analistleri, bir bütün olarak bellek yongası endüstrisinde daha fazla yükselişe geçti ve “Envanter bellek şirketlerinin taşıdığı fazla stokun, beklentilerimizin daha hızlı tükeneceğine inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here