Mahfi Eğilmezden ”Gerekirse Para Basalım” Tepkisi

0
494
mahfi eğilmez
mahfi eğilmez

Türkiye’nin ileri gelen ekonomistlerinden bir tanesi olan Mahfi Eğilmez, virüs nedeniyle duraksayan yaşantı hakkında eleştirilerde bulundu. Mahfi Eğilmezin tepkisi ise vatandaşların evlerinde gelirleri olmadan hayatta kalmaya çalışması üzerine oldu. Türkiye’nin vatandaşlarını 2 ay boyunca bakabilecek güçte olduğunu belirten Mahfi Eğilmez devlete tepkisini gösterdi.

Konuşmalarına “Bugün Türkiye’yi ayakta tutabilmek için öncelikle iki konuda düzenleme yapmaya ve hemen uygulamaya geçirmeye acil ihtiyaç var” şeklinde devam eden Mahfi Eğilmez, ”Devlet Bankası bu süreçte destek vermek adına gerekirse para basmalı!” şeklinde konuştu.

Mahfi Eğilmez Hemen Harekete Geçmeliyiz Diyor

Mahfi Eğilmez bir an önce harekete geçilmezse bu salgının çok daha kötü sonuçlara yol açacağını söyledi ve şöyle devam etti;“Bugün hiçbir konu bunlardan daha önemli değil. Bugün artık kaç kişiyi, kaç işyerini, kaç üreticiyi kaybedeceğimizi konuşmaktan çok kaçını kurtarabileceğimizi düşünme zamanı.

İş işten geçmeden gerekeni yapmalıyız. Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para basmak, malzeme gerekiyorsa malzeme. Hemen bugün”